Janë publikuar formacionet zyrtare për sfidën mes Eibar dhe Real Madrid e vlefshme për javën e 12-të në La Liga.

Zinedine Zidane nuk i ka në dispozicion lojtarë të rëndësishëm si Gareth Bale, Marco Asensio, James Rodriguez, Marcelo, Luka Jovic e Nacho, ndërsa Odriozola dhe Mariano janë lënë në shtëpi për arsye teknike.

Pas het-trikut në Champions League, tekniku francez ka befasuar duke lënë në stolin rezervë Rodrygo Goes, ashtu edhe Toni Kroos.

Formacionet zyrtare:

Eibar: Dimitrovic, De Blasis, Arbilla, Bigas, Cote, Drellana, Escalante, Diop, Inui, Garcia, Enrich.

Real Madrid: Courtois, Carvajal, Ramos, Varane, Hazard, Benzema, Modric, Casemiro, Valverde, Vazquez, Mendy.

See SD Eibar 🇺🇸🇬🇧‘s other Tweets

Real Madrid C.F.⚽

@realmadrid

📋✅ ¡Nuestro XI inicial 🆚 @SDEibar! |

View image on Twitter

 

Loading...