Sot në orën 21:00 Real Madridi dhe Galatasaray do të përballen në “Santiago Bernabeu” në ndeshjen e vlefshme për Champions League.

Ekipi i Zinedine Zidane ka fituar takimin e fundit 1-0 pikërisht ndaj Galatasarayt dhe që sërish të marrë 3 pikë në shtëpinë e saj.

Në anën tjetër, ekipi i Fatih Terim udhëton drejt Madridit në tentim për të bërë befasinë pasi synon të paktën një vend në Europa League.

Të dy klubet kanë mungesa shkaku i lëndimeve, por pritet të luajnë me këto formacione të mundshme.

Real Madrid: Courtois; Carvajal, Ramos, Varane, Marcelo; Modric, Casemiro, Kroos, Valverde; Hazard, Benzema;

Galatasaray: Muslera; Nagatomo, Marcao, Mariano, Luyindama; Lemina, N’Zonzi; Fegouhli, Belhanda, Babel; Andone;

Loading...