Policia në Rajonin e Pejës ka arrestuar një person pasi në shtëpinë e tij iu gjetën tre armë dhe tre karikatorë.

Të arrestuarit me inicialet V.S, 27 vjeçar, i janë gjetur armër pas bastisjes së shtëpisë.

Në vendin e ngjarjes kanë dalë edhe Njësiti i Hetimeve pranë Stacionit Policor në Pejë, të cilët edhe janë duke u marrë me rastin.

Në koordinim të plotë me prokurorin e Shtetit i dyshuari pas intervistimit ndalohet për 48 orë, për të vazhduar me procedura të mëtutjeshme ligjore.

Loading...