Dje rreth orës 08 e 45 minuta, në autostradën Shkup-Tetovë, në afërsi të mbikalimit për në fshatin Dëbërc, duke drejtuar veturën ..BMW,, me targa të Tetovës, 25-vjeçari M.K. nga fshati Sedllarcë e Poshtme, ka humbur kontrollin dhe ka devijuar nga rruga, me ç’rast ka pësuar lëndime të rënda trupore dhe ka dëmtuar gardhin mbrojtës gjegjësisht rrjetën metalike.

I lënduari M.K. është dërguar në Spitalin Klinik të Tetovës, për ti ofruar ndihmë mjekësore,

Ekipi nga SPB Tetovë ka kryer inspektimin në vendin e ngjarjes.

Loading...