Bastian Schweinsteiger ka njoftuar pensionimin nga futbolli profesionit, duke i dhënë fund një karriere të bujshme me Gjermaninë, Bayern Munich, Manchester United dhe Chicago Fire.

Fituesi i Kupës së Botës me Gjermaninë, do t’i varë këpucët në gozhdë në moshën 35-vjeçare

Loading...