Gabriel Barbosa po kalon një formë shumë të mirë në Brazil te Flamengo ku është i huazuar nga Interi, por të njëjtën formë po kalon edhe jashtë fushave të lojës. Prej kohësh sulmuesi ishte në një lidhje Rafaella Santos, motrën e Neymar, prej të cilës ishte ndarë disa javë më parë.

Historia mes tyre ka pasur disa ulje-ngritje, teksa duket se ata janë rikthyer përsëri me njëri-tjetrin. Diçka të tillë e tregon vetë Gabriel Barbosa, i cili i komenton Rafaella-s në një foto në “Instagram” , një fytyrë me sy të dashuruar.

Duket se ata të dy janë rikthyer përsëri dhe kanë nisur një romancë tjetër.