Një pallto që bën publicitet stili është një mënyrë e shkëlqyeshme për të rinovuar veshjet tuaja dimërore, por duket se blerësit nuk do të nxitojnë të kapin ofertën e fundit të Burberry pasi duket se një lumë kritikash ka vërshuar ndaj kësaj palltoje dhe shumë janë shprehur kundër kësaj gjetje.

Marka Britanike është tallur keq për stilin e saj gjysmë pallto gjysmë xhup pasi sipas shumë fansave të saj është cilësuar jo pak por shumë qesharake.

Palltoja prej 3,200 dollarësh e markës, kombinon një pallto tradicionale me një xhaketë xhup prej vatine pa mëngë të kuqe të ndritshme.

Shumë blerës potencialë që e panë atë në internet ndanë fotot në rrjete sociale duke i shoqëruar edhe me një koment negativ.