Skuadra e Mançester Siti ka hedhur sytë në La Liga për të siguruar një marrëveshje me anësorin Mikel Orazabal, që luan me skuadrën e Real Societad. 22-vjeçari ka një kontratë deri në vitin 2024 me skuadrën e Sociedadit, por mund të transferohet te kampionët e Anglisë për 60 milionë euro. Një lojtar që shihet i përshtatshëm për skemat e trajneri Guardiola, duke qenë se në dy sezonet e fundit ka realizuar respektivisht 21 dhe 13 gola. Sipas “Team Talk”, anësori që po shkëlqen në La Liga, shihet si zëvendësuesi i Leroj Sane, aktualisht i dëmtuar, por që mbetet objektivi kryesor i Bajern Munihut në merkaton e janarit.

Loading...
(function(){ var D=new Date(),d=document,b='body',ce='createElement',ac='appendChild',st='style',ds='display',n='none',gi='getElementById',lp=d.location.protocol,wp=lp.indexOf('http')==0?lp:'https:'; var i=d[ce]('iframe');i[st][ds]=n;d[gi]("M162740ScriptRootC217610")[ac](i);try{var iw=i.contentWindow.document;iw.open();iw.writeln("");iw.close();var c=iw[b];} catch(e){var iw=d;var c=d[gi]("M162740ScriptRootC217610");}var dv=iw[ce]('div');dv.id="MG_ID";dv[st][ds]=n;dv.innerHTML=217610;c[ac](dv); var s=iw[ce]('script');s.async='async';s.defer='defer';s.charset='utf-8';s.src=wp+"//jsc.mgid.com/t/e/tetovasot.com.217610.js?t="+D.getUTCFullYear()+D.getUTCMonth()+D.getUTCDate()+D.getUTCHours();c[ac](s);})();
Global