Kina feston sot 70 vjetorin e Pavarësisë duke organizuar një paradë të madhe ushtarake, e cila po lexohet si një sfidë që i bëhet kundërshtarëve të saj në rajon dhe botë.

Në këtë paradë, qeveria komuniste e Kinës ka bërë që të parakalojë fjala e fundit e teknologjisë ushtarake, përfshi avionët si edhe raketat balistike me mbushje bërthamore.

Në galerinë e mësipërme Albeu.com ju sjell disa nga armët e paraqitura në paradë. /albeu