Kim Kardashian ishte e shqetësuar për mënyrën sesi do të shkonte në banjë në Met Gala të këtij viti .

Dhe ylli 38-vjeçar kishte arsye për t’u shqetësuar: ajo ishte futur në një korset shumë të pafalshme për të modeluar një fustan ngjyrë bezhë të hollë Thierry Mugler, i cili dukej se po pikonte nga lagështia, shkruan Daily Mail.

Por gruaja e Kanye West kishte një zgjidhje: ajo thjesht do të linte që njëra nga motrat e saj ta pastrojë atë në rast se detyrohej të zhvishej, tha ajo për Keeping Up With The Kardashians.

Kim mori pjesë në ngjarjen e shkëlqyeshme Met Gala në New York City me motrat Kendall dhe Kylie Jenner si dhe nënën Kris Jenner.

Ndërsa ishte duke u përgatitur për ngjarjen, Kim tha se ishte e shqetësuar për të shkuar në banjë gjatë ngjarjes së madhe, ku të ftuar përfshinin Lady Gaga, Celine Dion dhe Penelope Cruz.

Korse ishte një çështje e madhe për të, sepse u deshën dy persona për ta futur atë në të. Nëse ajo duhej të dilte prej saj me nxitim për t’u qetësuar, ajo mund të ketë mbërthyer.

“Nëse më duhet të zhvishem, është një problem,” tha themeluesja i SKIMS para dy shoqeve femra.

“Sinqerisht, nëse është një emergjencë, unë mendoj se do urinoj në getat e mija dhe pastaj motra ime ta fshijë këmbën,” shtoi ajo

“Unë kurrë nuk kam ndjerë dhimbje si kjo në jetën time,” u shpreh Kim.

Ajo gjithashtu shtoj se i duhej të tregohej e kujdesshme me mënyrën sesi pozonte për foto.