Është cilësuar si fëmija më e bukur në botë dhe vjen nga Rusia.

Image

6 vjeçarja  Alina Yakupova ka filluar të modeloj për markat më të njohura në botë si Monnalisa Kids, Yudashkin dhe Gloria Jeans që në moshën 4 vjeçare dhe sot numëron mbi 220 000 mijë ndjekës në Instagram.

Image

Me flokët bjond sy jeshil dhe me një buzëqeshje rrëzëllitesë ajo tashmë është pjesë e revistave të modës Instyle dhe Grazia.

Image

ImageImageImageImage