Jennifer Lopez ka shokuar fansat e saj duke veshur një fustan ekstravagant dasmeje, disa muaj pasi pranoi propozimin për fejesë nga Alex Rodriguez.

Të enjten 17 tetor, 50-vjeçarja doli në New York City, duke veshur një fustan martese të bardhë, i cili shfaqte një dizajn të ndërlikuar.

Duke ecur në rrugët e Big Apple, Lopez u pa me fustan të bardhë me shtresa me tyl të bardhë, të veshur me një vello të gjatë nga tyli me zbukurime që përputheshin.

Lopez kombinoi pamjen e saj me vathë diamanti me rënie dhe një gjerdan me diamantë.

Kjo pamje e veçantë e nusërisë, megjithatë, ishte për skenë në filmin e saj të ri Marry Me In Manhattan në të cilën ajo luan krah Owen Wilson.