Prej disa ditësh po përflitet se Mozzik dhe Loredana po përjetojnë një krizë në çift.

I gjithë dyshimi lindi pasi ata nuk janë parë më në shoqërinë e njëri-tjetrit, nuk kanë publikuar foto së bashku.

Dhe për më tepër Mozzik nuk e mbështeti në Instagram Loredanën për këngën e re dhe sikur të mos mjaftonin këto, reperi as nuk ishte prezent në ditëlindjen e partneres.

Por deri tani as Mozzik as Loredana nuk ishin shprehur në lidhje me krizën e tyre.

E sot  Loredana ka thyer heshtjne dhe me anë të një psotimi në Instagram ka treguar se ajo nuk është më Mozzik

‘Për të gjithë fansat e mi! Sic dhe e keni vërejtur unë dhe Mozzik nuk jemi parë më bashkë. Të dy vendosëm të bënim një pushim – si në punë ashtu edhe në jetën private. Kjo për mua nënkupton ndryshime të mëdha në familjen dhe karrierën time.Shkak i ngjarjeve në jetën tonë private, Mozzik dhe unë kemi vendosur të performojmë veçmas në BONNIE & CLYDE TOUR 2020. Ne kemi nevojë për këtë distancë, që ndoshta në të ardhmen të gjejmë përsëri njëri tjetrin.Tani e tutje, unë jam një nënë beqare gjë që më bën edhe më të fortë. Të gjithë artistët që thonë, “Të këndosh live është kaq rraskapitëse”, jam e sigurt që nuk kanë pasur nevojë të ndërrojnë pelena menjëherë para performancës së tyre! E vetmja gjë që më duhet është vajza ime Hana. – përfundon Loredana deklaratën e saj, duke i falënderuar të gjithë për mbështetjen.

View this post on Instagram

An alle meine Fans! Wie ihr wahrscheinlich schon mitbekommen habt, bin ich aktuell nicht mehr so oft mit Mozzik zu sehen. Der Grund, warum das so ist können sich viele von euch denken. Wir beide haben für uns beschlossen eine Pause einzulegen – geschäftlich wie auch privat. Das bedeutet für mich aktuell große Veränderungen im Bezug auf meine Familie und auch mein Business. Nichts desto trotz werde ich genauso hart arbeiten wie immer und sogar noch eine Schippe drauf legen. Durch die aktuellen Ereignisse in unserem Privatleben haben Mozzik und ich beschlossen, dass ICH die BONNIE & CLYDE TOUR 2020 alleine spielen werde. Wir brauchen aktuell diesen Abstand, um vielleicht in der Zukunft auch nochmal zueinander zu finden. Ab jetzt bringe ich alleine das Brot nach Hause und deswegen werde ich noch härter arbeiten und Gas geben. Ich kann euch versprechen, dass ich auf der Tour mein Allerbestes geben werde. Ab jetzt bin ich eine alleinerziehende Mum, was mich nur stärker werden lässt. Alle Künstler die sagen, „ah live spielen ist so anstrengend“, ich bin mir sicher, ihr musstet keine Windeln wechseln kurz vor eurem Auftritt! Das Einzige was ich brauche ist meine Tochter Hana und euch. Ich danke allen für die Unterstützung – die Tour wird krass!! KING LORI TOUR 2020 // Special Guest (Hana)

A post shared by Loredana (@loredana) on