Reperi legjendar, Eminem sot feston ditëlindje.

Marshall Bruce Mathers i njohur me emrin artistik, Eminem ka mbushur plotë 47 vjet.

Eminem i cili shpesh herë cilësohet si reperi më i mirë i gjallë po vazhdon të jetë aktiv në muzikë.

Një album i ri nga ai thuhet se është drejt finalizimit kështu të paktën ka zbuluar reperi dhe bashkëpunëtori tjetër 50 Cent ishte i pari që zbuloi se muzika e re nga Eminem është rrugës.

“Kam marrë një tjetër rekord nga Em që ai dërgoi për albumin e tij të ri,” i tha 50 cent Hollywood Reporter në një intervistë muajin e kaluar.

Ndryshe, Eminem është baba i tri vajzave nga lidhjet e mëparshme, aktualisht ai është beqar.