Zinedine Zidane është shfaqur në konferencë për media para ndeshjes në Champions League që Real Madridi do ta zhvillojë të martën mbrëma me Galatasarayn.

Trajneri i Los Blancos është pyetur vazhdimisht për shkarkimin e tij dhe rikthimin e mundshëm të Jose Mourinhos.

Zidane ka dhënë sinjale se dëshiron të jetë gjithmonë në klubin ku vazhdimisht ka përsëritur se i ka dhënë gjithçka, por në fund – dikush tjetër vendos të qëndrojë apo të largohet.

“A do të luani për postin tuaj? Nuk e di, mos më pyesni mua. Dua të jem këtu përgjithmonë. Situatën tashmë e dimë të gjithë. Pyetini të tjerët”, u përgjigj Zidane.

Ndër të tjera, Zidane e konfirmoi se është i mërzitur që vazhdon të vihet në pikëpyetje emri i tij pas gjithë asaj që ka bërë për dy vite e gjysmë me Madridin.