Sot në vend do të mbizotërojë mot i ngrohtë dhe me diell gjatë gjithë ditës.

Erë e lehtë do të fryjë nga drejtimi i jugut.

Në Shkup dhe rrethinë temperaturat do të lëvizin nga 9 gradë në orët e mëngjesit e deri në 30 gradë celsius në orët e pasdites