Dashamirët e vetmisë kanë mundësinë të përfitojnë nga një ishull skocez i cili ka dalë në shitje me një vlerë të përballueshme edhe nga njerëz të zakonshëm pasi kushton thjesht sa një apartament.

Për 366,000 dollarë blerësit e ngacmuar mund të pretendojnë për vilën Linneraineach, të vendosur në rrëzë të Stac Pollaidh, në Malësi, me 35 hektarë tokë që rrethojnë vilën gjithashtu të përfshira në çmim.

Mbi bazat fantastike të harlisura përreth shtëpisë, pronarët e kësaj prone do të fitojnë të drejtat për një ishull 10 hektarë në Loch Lurgainn.

Sidoqoftë blerësi i këtij oazi skocez do të lejohet të eksplorojë ishullin pasi ndërtimi i çdo lloji është rreptësisht i ndaluar.

Vila me katër dhoma gjumi vjen me një dhomë pritjeje të shtrirë afër rrugës së Bregut të Veriut 500 dhe Gadishullit Coigach, i cili njihet si një nga pjesët më të bukura të Malësive Perëndimore dhe pjesë e Geoparkut të parë Evropian të Skocisë.