Aktorja amerikane Helen Hunt u dërgua në spital pas një aksidenti automobilistik në Los Anxhelos.

Sipas mediave të huaja, fituesja e çmimit Oskar ishte në makinë në kohën e aksidentit, kur një automjet tjetër e goditi.

Në një video të postuar nga TMZ, duket se aktorja mendon se automjeti i saj kishte përparësinë e rreshtit në kryqëzim.

Aktorja është transportuar në spital dhe ishte ankuar për dhimbje. Ajo ishte me vetëdije dhe në gjendje të qëndrueshme në momentin kur e mori ambulanca.

Ende nuk dihet se cili është shoferi i makinës tjetër.