Marco Giampaolo, sipas asaj që shrkuan “Sky”, pritet që sot në mbrëmje ndaj Torinos, në sfidën e vështirë jashtë fushe, të mos bëjë ndryshime të mëdha në formacion dhe risia mund të jetë Bennacer në vend të Biglias, ashtu si edhe rikthimi i Calabrias në krah të djathtë të mbrojtjes, ndërsa konfirmohet edhe Rodriguez në krah ashtu Calhanoglu në mesfushë, bashkë me Kessie.

Në sulm, Suso, Leao dhe Piatek. Tifozë kanë reaguar ashpër pasi kërkojnë të shohin Theo Hernandez në krah të majtë, por edhe Rebic titullar, përveç se ndonjë shans për Bonaventura.