Treni ka përplasur për vdekje një 31 vjeçar nga Shkupi i cili ka lëvizur në binarët e hekurudhë tek Bulevardi “Serbija”.

Lajmin e kanë konfirmuar edhe nga Ministria e Brendshme, nga ku pohojnë se rreth orës 02:00 pas mesnate kanë marrë njoftimin se në hekurudhën para mbikalimit në Bulevardin “Serbija”, treni i relacionit Manastir-Shkup ka përplasur një këmbësorin N.M 31 vjeçar nga Shkupi, i cili ka ndërruar jetë në vendngjarje.

Policia dhe organet tjera kompetente po hetojnë rastin.