Man United ka marrë pikët e plota në “Old Trafford”, duke e mposhtur 1-0 FC Astanan.

“Djajtë e Kuq” e kanë nisur me këmbë të mbarë aventurën në Europa League.

Në “Old Trafford”, Unitedi e nisi ndeshjen me shumë ndryshime dhe vuajti shumë për të marrë fitore, por në fund e arriti falë talentit 17-vjeçar, Mason Greenwood.

Ai shënoi golin e fitores në minutën e 73-të.

Ndeshja tjetër në Grupin L u zhvillua në mes të Partizanit të Beogradit dhe AZ Alkmaar, përfundoi 2-2.