Modelja e njohur  Xhesika Berberi është një ndër pakta modele shqiptare që karrierën e saj po e vazhdon në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Berberi është komentuar gjithashtu shpeshherë dhe për fizikun e saj.

Por në një intervistë më ndjekësit e saj ajo ka zbuluar sekretin e këtij fiziku.

Modelja ka treguar se ushqehet shëndetshëm, aktivitet fizik disa herë në javë dhe shumë ujë.

‘Ushqehem shumë shëndetshëm dhe e anashkaloj sa më shumë mishin. Palestër të paktën 3 herë në javë. Sa më shumë ujë, lëngje jeshile. 21 ditët e para janë pak më të vështira pastaj bëhet mënyrë jetese. You got it”, shprehet ajo.

Ndër të tjera, Xhesika ka rrëfyer gjithashtu se është tepër e dhënë pas familjes së saj dhe jetesa në New York bëhet më e vështirë nga ky fakt.

Kujtojmë se ajo e ka filluar modelingun në moshën 14-vjeçare, kur u zbulua nga fotografi i famshëm, Fadil Berisha.

Image

ImageImage