Jody Lulati dy ditë më parë është bërë pjesë e “X Factor Greece”, shkruan GazetaBlic.17 vjeçarja shkëlqeu në skenën e “X Factor Greece” dhe tregoi se me krenari se është shqiptarëve para grekëve.Jody Lulati realizoi një performancë të jashtëzakonshme duke përfaqësuar denjësisht në konkursin muzikor.
“You know I’m no good” e Amy Winehouse ishte kënga me të cilën ajo u prezantua dhe u vlerësua lartë, duke marrë kështu dritën jeshile nga gjithë anëtarët e jurisë.