Aksidenti I rëndë I ndodhur mengjesin e kësaj të hënë në kryqëzimin e Patokut në aksin Mamurras-Milot mendohet se ka ardhur si shkak I përgjumjes së drejtuesit te makinës,

Mjeti tip Ford Mondeo me targa AA 453 HI, doli nga rruga dhe u përplas me një pikë që merrej me përpunimin e mermerit.

Goditja e rëndë erdhi pikërisht me pllakat e mermerit në orën 08:30.

Kjo gjë shkaktoi plagosjen e katër personave që ishin në makinë të cikët u dërguan me shpejtësi në Spitalin e Traumës.

Ende nuk ka të dhëna për identitetin e të plagosurve.