Legjenda braziliane e futbollit, Rivaldo, ka befasuar me deklaratën e fundit.

Rivaldo ka komentuar së fundmi edhe lidhur me dështimin e transferimit të Neymar tek Barca, por ka dhënë një mendim tejet interesant.

Sipas brazilianit, Barcelonës nuk i duhen më shërbimet e yllit të PSG, nëse Ansu Fati vazhdon me paraqitjet e mira që ka treguar deri më tani.

“Siç kam thënë më parë, fillimi i sezonit është mundësi e artë për të provuar lojtarë të rinj. Mungesa e ndeshjeve vendimtare lejon disa gabime, për t’iu dhënë hapësirë të rinjve dhe Valverde ka bërë mirë me këtë vendim” ka thënë Rivaldo fillimisht.

T mobile In article [1]

“Ansu Fati ka treguar personalitet të madh, duke bërë edhe debutimin në Ligën e Kampionëve. Nëse Barca do të luante më mirë, Fati do të kishte paraqitje edhe më të mira” shtoi braziliani.

“Nëse Barca ia del të luajë mirë, me Fati që është pjesë e rëndësishme e skuadrës, ata nuk kanë nevojë për lojtar tjetër” ishin fjalët e Rivaldo, duke iu referuar Neymar.

Ansu Fati në debutimin e tij në Ligën e Kampionëve, kundër Dortmund, nuk arriti më shumë sesa një barazim.

Comments are closed.