“Vajza më e nxehtë e motit” në botë ka rënë viktimë e internetit pasi i kanë publikuar një foto të rreme nudo.

Meksikania Yanet Garcia u sulmua nga hakerat në internet të cilët pretendojnë se kanë një “kasetë seksi” . Hakerët u futen në llogarinë e saj dhe ndryshuan të gjitha detajet në Instagram. Ata postuan një foto që tregon prezantuesen seksi të zhveshur nudo, por që ishte e modifikuar.

Hakerat u kërkuan ndjekësve të klikojnë një linkun që përmbante “kasetën” e saj – e cila në të vërtetë i drejtoi ata në një faqe mashtruese duke kërkuar informacionin e tyre personal.

Garcia u bë e vetëdijshme për hackerimin dhe njoftoi fansat përmes llogarisë së saj në Twitter.Ajo gjithashtu i bëri thirrje Instagram-it që ta ndihmojë që ajo të rimarrë kontrollin e faqes.

 

View this post on Instagram

🔥☀️ @lewishowes

A post shared by Yanet Garcia 🇲🇽 (@iamyanetgarcia) on

View this post on Instagram

🎥🎬☔️🌪☀️ @programahoy Outfit @studiofmexico 🔥

A post shared by Yanet Garcia 🇲🇽 (@iamyanetgarcia) on

View this post on Instagram

Take it day by day, don’t stress too much about tomorrow. 💕

A post shared by Yanet Garcia 🇲🇽 (@iamyanetgarcia) on