Petra Nemcova do të bëhet nënë.

Modelja 40 vjeçare, njoftoi se ajo dhe bashkëshorti i saj Benjamin Larretche, janë në pritje të fëmijës së tyre të parë.

Petra zbuloi lajmin e shtatzënisë në Instagram me një fotografi ku shihej barku i saj i rrumbullakosur.

Kthehemi në gusht kur modelja çeke zbuloi se ajo dhe Ben u martuan në një ceremoni private në Arizona.