Moti sot në mbarë vendin do të jetë me vranësira mesatare dhe kushte për reshje të shiut.

Siç njoftojnë nga Drejtoria për Punë Hidrometeorologjike, temperatura minimale do të jetë në intervalin prej 10 deri 17 gradë Celsius, ndërsa temperatura maksimale nga 20 deri 27 gradë Celsius.

Në Shkup moti do të jetë me diell dhe i ndryshueshëm ndërsa temperatura maksimale do të arrijë deri 24 gradë celsius.

Të enjten moti do të jetë i ndryshueshëm me kushte për reshje të shiut. Prej ditës së premte moti do të stabilizohet me rritjen e temperaturës gjatë ditës.