Moti sot në Maqedoni do të jetë me re dhe shumë më i freskët, me shi lokal dhe bubullima. Do të fryjë erë mesatare e përforcuar në drejtimin verior. Temperaturat minimale do të sillen nga 8 deri në 15 gradë Celsius, ndërsa ato maksimale nga 20 deri 28 gradë Celsius.

Temperatura maksimale në Shkup do të arrijë në 25 gradë.