Moti sot në mbarë vendin do të jetë me vranësira dhe periudha diellore. Pasdites do të ketë kushte për reshje lokale të shiut.

Temperaturat minimale do të lëvizin prej 5 deri më 13 gradë Celsius, ndërsa temperaturat maksimale do të lëvizin prej 22 deri më 29 gradë Celsius.

Edhe në Shkup dhe rrethinë do të mbaj mot i ngjashëm. Ndërsa gjatë javës moti pritet të jetë me vranësira dhe reshje lokale të shiut.