Mllefin e humbjes nga Norwich po e shfryen në Watfordin.Manchester City po e demolon tërësisht Watfordin në “Etihad”, shkruan GazetaBlic.Për vetëm 17’të minuta, djelmoshat e Guardiolas realizuan pesë herë.

Fillimisht David Silva shënoi në minutën e parë, para se Aguero të dyfishoi epërsinë gjashtë minuta më vonë.Në minutën e 13-të Mahrez realizoi nga gjuajtja e lirë, kurse dy minuta më vonë Bernardo Silva shënoi për 4-0. Sikur nuk mjaftoi kjo, nuk kaluan as dy minuta dhe shënoi Otamendi. 5-0