PSG ka mposhtur Realin me rezultat 3-0 në ndeshjen e xhiros së parë të fazës së grupeve të Ligës së Kampionëve.

Francezët në këtë ndeshje ishin pa treshen kryesore të sulmit, Mbappe, Neymar dhe Cavani.

Neymar është i suspenduar edhe për një ndeshje tjetër, derisa dy të tjerët nuk luajtën për shkak të lëndimeve.

T mobile In article 1

Por braziliani dhe francezi e ndoqën nga afër ndeshjen në “Parc des Prince”.

Ata bënë një festë interesante derisa skuadra e tyre fitoi ndaj skuadrës më të trofeshme të këtij kompeticioni.