Skuadra e MK Dons sonte mirëpret kampionin e Evropës, Liverpoolin.

MK Dons dhe Liveerpool takohen sonte me fillim nga ora 20:45, në kuadër të Carabao Cup, raporton GazetaBlic.

Jurgen Klopp ka pushuar pothuajse të gjithë lojtarët kyç dhe ka aktivizuar lojtarë të rinj.

Xherdan Shaqiri nuk është ftuar fare për shkak të një lëndimi në gju.

Ja formacionet: