Cristiano Ronaldo nuk do të jetë sonte në Milano, në ceremoninë e FIFA-s për më të mirët për vitin 2019.

Sipas Edu Aguirre te El Chiringuito, CR7 s’do të jetë i pranishëm ani pse është i nominuar për çmimin e lojtarit më të mirë të vitit dhe gjithashtu do të jetë edhe në formacionin e vitit.

Sipas legjendës së Barcelonës, Lobo Carrasco, “Cristiano e ka ditur se nuk do të fitojë”, derisa ish-portieri i Realit, Francisco Buyo, thotë: “Është gabim i madh nga Cristiano që nuk është në ceremoni