Zv/kryeministri Bujar Osmani sapo ka arritur në Berlin ku nesër do të merrë pjesë në seancën e Bundestagut ku do të merr mbështetje Maqedonia e Veriut për hapjen e negociatave me BE.

Osmani sot ka pasur takime me deputet të Bundestagut gjegjësist të partisë SPD ku ka marrur mbështetje se nesër do të votojnë PËR.

“Pas vendimit të djeshëm të CDU/CSU, për mbështetje të  integrimeve të , sot mesazhe të reja inkurajuese, këtë herë nga ana e grupacionit të dytë më të madh politik pas SPD-së, mesazhe të cilat sot në takim, në Berlin, personalisht mi përcolli deputeti i Bundestagut nga radhët e SPD-së, Kristian Petri. Nesër është seanca e Bundestagut ku gjindet pika jonë, dhe qartë shihet se Gjermania  do të votojë për 
Edhe 20 ditë deri në vendimin e madh 
Vazhdojmë më tej ” ka shkruar Osmani./TS/