Fotoja e Ministrit të Punëve të Jashtme të Serbisë, Ivica Daçiç dhe vajzës së presidentit amerikan Ivanka Trump është bërë një hit i vërtetë në rrjetet sociale në Serbi.

Zëvendëskryeministri i parë dhe Ministri i Punëve të Jashtme, Ivica Daçiç mori pjesë sot në Debatin e Përgjithshëm të sponsorizuar nga SHBA. të Sesionit të 74-të të Asamblesë së Përgjithshme të Kombeve të Bashkuara, ku u takua edhe me vajzën e presidentit amerikan dhe shfrytëzoi rastin ta bëjë një foto me të, transmeton Reporteri.net.

Për serbët me sa duket ky takim po konsiderohet si një arritje e jashtëzakonshme e diplomacisë serbe.

Në rrjetet sociale po qarkullojnë komente të shumta duke e konsideruar këtë ngjarje si një “bum” të madh.

Ajo çka bie në sy është se Ivanka Trump në këtë ngjarje dukej mjaft provokuese. Ajo kishte veshur një kostum solemn por kishte ‘harruar’ reçipetat dhe këmisha e kaltër i kishte zbuluar vajzës së presidentit Trump pjesët intime, me çka bëri bujë në rrjete sociale.

Madje i pyetur nga gazetarët se çka pret nga presidenti Trump, Daçiç ishte përgjigjur se nuk pret asgjë nga ai, por pret shumë nga vajza e tij, Ivanka Trump.