Një çift britanikësh janë dënuar me tetë vite burg pasu u shpallën fajtorë për trafikimin e 1.2 milionë eurove kokainë nëpër Europë, teksa udhëtonin me kryqëzor pushimesh.

Tre gjykatësit në Lisbonë të Portugalisë i dënuan Roxher Klark, 72-vjeç, dhe gruan 71-vjeçare, Su, me tetë vite burg për akuzën e trafikut të narkotikëve.

Policia postoi foto të valixheve që përdoreshin nga çifti për të transportuar kokainën.

Ata do ta kryejnë dënimin në Portugali dhe nuk do të dëbohen për në Angli, siç kishte kërkuar prokurori./tch