Dua Lipa ka lënë pa ‘frymë’ me paraqitjen e saj të gjithë të pranishmit që ishin të ftuar në sfilatën e fundit të Yves Saint Laurent.

Në fotot e publikuara nga Parisi Dua theu llogarinë e saj në Instagramin me pëlqime.

Dua u shfaq me flokët e prera me balluke e veshur me një fustan të zi dhe të shkurtër ku tregonte këmbët e saja të gjatë.

Kjo paraqitje e këngëtares në këtë sfilatë ka tërhequr vëmëndjen e shumë mediave të huaja jo vetëm franceze por edhe italiane.

Faqja e njohur italiane ‘controcampus.it’ shkuran për Dua-ne duke e cilësuar si një nga zërat më të mirë por edhe një inflencuese mode.

‘Lindur në Londër, por me origjinë shqiptare ajo ka kënduar që kur ishte 14 vjeç. Bota e njohur me këngën “Be the one” “Bëhu një”. Ajo magjep me senuslaitetin e saj  lehtësinë e saj në skenë dhe stili e saj, unik’  ka shkruar ndër të tjera gazeta online ‘controcampus.it.