GASHI në vitin 2019 ka hedhur në treg një varg hitesh, në mesin e tyre këngët si  ’Roses’, Year Year My ” me G-Eazy,‘ That’s Mine ’me Ledri Vula dhe‘ Coming Down ’me KIDDO.

‘Safety’ është kënga e tretë e DJ Snake dhe GASHI së bashku pas bashkëpunimeve të tyre të fundit ‘Paris’ dhe në vitin 2018 ‘Creep On Me’  bashkë me French Montana.

Dyshja përveçse miq të vjetër, po ashtu sollën edhe tre hite bashkë.

Kënga ishte publikuar tre javë më parë, kurse videoklipi u publikua sot dhe ju mund ta ndiqni më poshtë.