Konsiderohet një ndër modelet më të suksesshme dhe më të ndjekura në rrjetet sociale.

24-vjeçarja regjistron më shumë se 10 milionë fansa në “Instagram”, të cilët kanë se çfarë të admirojnë mbi bukurinë dhe hiret e saj.

Por ajo njihet gjithashtu për pasionin që ka për futbollin.

Edhe pse Britanike, Demi Rose në të shkuarën është shprehur se bën tifo për gjigantin spanjoll Real Madrid.

Dashuria e saj për “Los blancos” thuhet se ka lidhje me preferencën e saj për lojtarin e kësaj skuadre, Hames Rodrigez. Por nuk ka të dhëna për ndonjë takim mes tyre, veçse bëhet fjalë për preferenca në distancë. Gjithsesi, Rodriguez i ka shtuar Realit një super-tifozëe, që do t’i kishte zili çdo ekip tjetër.