Aktorja e famshme, Lindsay Lohan është ndarë nga princi miliarder i kurorës në Arabinë Saudite, Mohammad bin Salman, me të cilin thuhej se ishte lidhur prej disa kohësh.

Lohan ishte e ftuar në “The Kyle and Jackie O Show”, ku dha lajmin e papritur të ndarjes së saj.

Në momentin që u pyet nëse ishte në një lidhje apo jo, Lohan zbuloi se prej disa kohësh po dilte me dikë, por tashmë ata nuk ishin bashkë.

Aktorja ka preferuar që të mos e zbulojë emrin e ish-të dashurit të saj, por ka shtuar se lidhja nuk ka zgjatur shumë. “Po dilja me dikë dhe u ndamë sot. As nuk keni për ta ditur cili është, zgjati shumë pak”, – u shpreh 33-vjeçarja në studio.

Pavarësisht se aktorja vendosi që të mos e zbulonte identitetin e tij, mediat e huaja shkruajnë se bëhet fjalë për sheikun miliarder arab, Mohammad bin Salman.

Thuhet se dyshja u takua për herë të parë para një viti në një garë të “Formula 1” dhe në muajt në vijim u përfolën për një lidhje dashurie mes tyre.