Vila historike “Les Cedres”, e cila ndodhet në Saint-Jean-Cap-Ferrat në Francë, është shitur për 200 milionë euro.

Identiteti i blerësit nuk është zbuluar.

Vila është e rrethuar nga një kopsht botanik prej 14 hektarësh, gjendet në një gadishull që futet në Mesdhe midis Nicet dhe Monakos, ka 14 dhoma gjumi, si dhe i përkiste Mbretit Leopold II të Belgjikës.

Ky mansion 187-vjeçar ka qenë prej kohësh shtëpi e të pasurve dhe të famshmëve.