Gjigantët francez, Paris Saint-Germain janë duke shikuar për të bërë një lëvizje për plejmejkerin e Milanit, Lucas Paqueta

Paqueta arriti në Milan nga Flamengo në janar të vitit 2018 dhe ishte një lojtar i rëndësishëm për Rino Gattuson sezonin e kaluar.

Ai konsiderohet si një pjesë e rëndesishmë e skuadrës rossoneri nën urdhrat dhe formacionin e Marco Giampaolo, 4-3-1-2.

Corriere dello Sport shkruan se Leonardo dëshiron që të punojë përsëri më Paqueta dhe e sheh atë si një zëvendësim të Neymar, i cili është lidhur me një kthim nga Barcelona apo Real Madridi