Është shënuar goli i parë në Premierligë për sezonin 2019/20

Në ndeshjen hapëse të Premierligës për sezonin e ri, po përballen Liverpooli dhe Norvich City, në “Anfield”.

“Redsat” po fitojnë 1-0 me autogolin e Grant Hanley, i cili njëherit realizoi golin e parë të sezonit në Premierligë në portën e vet,