Bella Hadid dhe The Weeknd janë ndarë.

Supermodelja 22 vjeçare dhe këngëtari 29 vjeçar, kanë vendosur t’i ndajnë rrugën, një vit pas ribashkimit të tyre, transmeton Klan Kosova.

Një burim ka thënë ekskluzivisht për E! News, se Bella dhe The Weeknd janë ndarë.

Sipas burimit, distanca ishte faktori kryesor për vendimin e tyre.

Tani, Bella po përgatitet për angazhimet e javës së modës ndërkaq këngëtari është duke punuar në muzikën e tij dhe debutimin e tij të ardhshëm të aktrimit.

Burimi vazhdoi të thoshte se ata nuk kanë kaluar kohë cilësorë bashkë për disa muaj. Por, kjo mund të mos jetë fundi për ta si çift. Sipas zakonit, modelja dhe artisti po pushojnë për momentin.

“Ata shpresojnë të kthehen bashkë por tani për tani po përqendrohen në projektet e tyre”, tha më tej burimi.