Moti sot do të jetë me diell me vranësira të vogla deri në mesatare lokale. Do të fryejë  erë mesatare deri në të përforcuar  kryesisht nga  drejtimi verior i cili përgjatë Vardarit përkohësisht do të përforcohet. Temperatura minimale do të jetë mes 12 dhe 22 gradë Celsius, ndërsa ajo maksimale prej 25 deri 34 gradë Celsius. Indeksi UV do të arrijë 8.

Në Shkup mot i ngjashëm me temperaturë deri 30 gradë Celsius.

Prej nesër vijon periudha e motit me diell  me rritje të sërishme të temperaturës.