Ish pronari i Interit, Massimo Moratti beson që Mauro Icardi është më i mirë se Romelu Lukaku

Në një intervistë të Moratti dhënë Gazzetta di Modena, ai ka folur edhe për Interin dhe Conten.

“Conte është i mirë, e vëreni qysh tani atë gjë: skuadra luan ndryshe. Lojtarët luajnë ndryshe, jo në mënyrë horizonalte si vitin e kaluar”, ka thënë ai.

“Icardi? Nuk e di, ata më parë me pyesin. Për mua ai është më i fortë se Lukaku, e njoh atë dhe ai është një djalë i mirë i cili gjithmonë sillet si një profesionist”.