Ky trajtim ka dy përbërës shumë të thjeshtë të cilët eleminojnë bakteret në lëkurë:

Nevoitet:

-1 lugë mjalt
-1 lugë kos

Përgatitja:

T mobile In article [1]

Ne një tas përzieni mjaltin dhe kosin derisa të formohet një masë homogjene. Aplikoni maskën në fytyrë të njomë, lëreni të qëndrojë 5 min, më pas lani fytyrën me ujë të vakët. Kjo metodë është shume e mirë për ato që kanë lëkurë të ndjeshme të thatë dhe lëkure mikse.

Benefitet nga kjo maskë:

Kosi përdoret për të gjithë llojet e lëkurës, pastron dhe hidraton lëkurën, ndërsa mjalti e ushqen atë.