Zbulohen detaje nga ngjarja e rëndë e ndodhur në Delvinë, aty ku një makinë u shkrumbua nga flakët dhe një person humbi jetën.

Sipas policisë një person është djegur brenda saj, ndërsa bashkëshortja e tij ka marrë djegie të rënda në trup.

Raportohet se ngjarja ka ndodhur rreth orës 20:40, në vendin e quajtur “Karahaxh”, kur mjeti tip “Renault Megane” që drejtohej nga shtetasi Albert Çaushi ka dalë nga rruga dhe ka marrë flakë.

Për pasojë është djegur rëndë dhe ka ndërruar jetë brenda në mjet drejtuesi.

Bashkëshortja e tij shtetasja M.M, ndodhet në Spitalin e Sarandës në gjendje të rëndë.