Sulmuesi kroat mund të transferohet në kampionatin italian gjatë këtij muaji, ku e kërkon Roma

Dejan Lovren mund të largohet nga Liverpooli gjatë kësaj vere,
Eksperienca e qendërmbrojtësit kroat në Premierligë duket se ka marrë fund dhe ai po e kërkon një përvojë të re.

Sipas mediave italiane, nënkampioni i botës me Kroacinë mund ta vazhdojë karrierën ën Serie A, ku po e kërkon Roma.

T mobile In article [1]

“Corriere dello Sport” raporton se Lovren i ka bërë valixhet gati për t’u larguar nga Anglia, ku e kishte nisur eksperiencën në vitin 2013 në Southampton.

30 vjeçari nuk ka qenë as në bankinë në ndeshjen hapëse të sezonit të ri të Liverpoolit të premten që shkoi ndaj Norwich Cityt.

Kjo nënkupton se trajneri Jurgen Klopp nuk llogarit në shërbimet e tij për sezonin e ardhshëm.